Jak dobrać stanik?

Jak dobrać stanik?

Kobiety, niezależnie od rozmiaru miseczki, miewają problemy z odpowiednim dobraniem stanika. Niestety jest to wina niewiedzy oraz błędnych przekonań na temat tego ważnego elementu garderoby. Wszak nie powinien on być piękny, ale funkcjonalny, a co najważniejsze ergonomiczny.

Aby dobrze dobrać biustonosz, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszą rzeczą, która odpowiada za kategoryzacje staników, jest ich rozmiar. Powinno się dobrać go tak, aby piersi swobodnie układały się w jego wnętrzu. Nie mogę być one ściśnięte, ale także zbyt luźno ułożone. Kolejnym aspektem, który trzeba rozważyć, są tak zwane druty, które odpowiadają za odpowiedni kształt miseczki. Jeśli jest tak możliwość, warto z nich zrezygnować, ponieważ bardzo często wbijają się one w piersi. Mówiąc o stanikach, nie można zapomnieć o ramiączkach. Tutaj trzeba spoglądać na dwa aspekty. Pierwszym jest elastyczność. Powinny one przylegać do ciała i dość swobodnie pozwalać się formować. Drugim kryterium jest ich szerokość. Zbyt cienkie mogą wżynać się w skórę ramion, co może prowadzić do zatarć.

Reasumując, dobór biustonosza nie jest zadaniem łatwym, ponieważ wymaga odniesienia do kilku czynników. Nie warto jednak o nich zapominać, ponieważ odpowiadają one za komfort jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *